Pominięta tabletka i dodatkowa antykoncepcja a możliwość ciąży

Witam. Dwa tygodnie temu pominelam calkowicie jedna tabletke antykoncepcyjna, a kolejna przyjelam z prawie 12 - godzinnym opoznieniem.Byly to tabletki z pierwszego tygodnia blistra. Na szczescie w tygodniu poprzedzajacym pominiecie nie wspolzylam. Po pominieciu zabezpieczalismy sie dodatkowo prezerwatywa przez tydzien, a pozniej byly stosunki przerywane. Dzis (po 13 dniach od pominiecia) doszlo do stosunku, w ktorym partner skonczyl we mnie. Czy jest mozliwosc zajscia w ciaze?

Milena Lubowicz

W przypadku pominięcia tabletki producent zaleca 7 dni dodatkowej antykoncepcji, także w tym przypadku, nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam