Pominięta tabletka w drugim tygodniu i wymioty - co z ochroną?

Biorę tabletki od 3 lat o godz. 19,30. W niedziele (11 dzień brania tabletki) wzięłam ją ok. 23.00 z 3-4 godzinnym opóźnieniem. Ok. 4.30 rano w poniedziałek, jak również ok. 15,00 i 20,00 kochaliśmy się z chłopakiem. Zapomniałam wziąć tabletkę. Wzięłam ją dopiero we wtorek (dzień 13) o godz 15,00 a kolejną normalnie o 19,30. Niestety w nocy z wtorku na środę dostałam jakiejś niestrawności i wymiotowałam ok 4.30(9h). Do końca tego blistra jak również w przerwie 7-dniowej będziemy się zabezpieczać. Czy mam robić przerwę czy zacząć kolejne opakowanie? Czy ryzyko zajścia w ciążę jest duże?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli nie zrobi Pani przerwy w braniu tabletek to powinna być w pełni zabezpieczona przed ciążą przez cały czas. Ze względu na fakt, że zapomniana tabletka pochodziła z drugiego tygodnia, przy zrobieniu przerwy również antykoncepcyjne działanie tabletek powinno być zachowane. Wymioty nie powinny mieć wpływu na skuteczność tabletek, gdyż minął czas potrzebny do wchłonięcia się hormonów z przewodu pokarmowego. Na Pani miejscu, dla większej pewności, nie robiłabym przerwy, nie będzie wtedy potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Pozdrawiam serdecznie!