Pominięta tabletka w pierwszym tygodniu!

Mam 18 lat i od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne C... W niedzielę zapomniałam wziąć 7 tabletki (biorę o godzinie 20.00) i kochałam się z moim chłopakiem, wzięłam ją o godz. 11.00 następnego dnia, z tym że byłam tak spanikowna i połknęłam tabletkę popijając dużą ilością wody i zwymiotowałam. Czy mogłam zajść w ciążę? Czy mam się nie przejmować tą zwymiotowaną tabletką i przyjmować te tabletki tak, jak zwykle? Dodam, że z moim chłopakiem kocham się prawie codziennie i zawsze kończy we mnie. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku pominięcia pigułki (lub zażycia jej zbyt późno, z opóźnieniem większym niż 12 godzin) w pierwszym tygodniu cyklu istnieje ryzyko ciąży związane ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym pomyłkę. Proszę wykonać test ciążowy za około 2-3 tygodnie. Ponadto proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 następnych dni po pominięciu tabletki.

Pozdrawiam!