Pominięta tabletka w pierwszym tygodniu. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?

Witam. Biorę tabletki od prawie 2 lat. Właśnie przy opakowaniu, które teraz zażywam, pominęłam jedna tabletkę w pierwszym tygodniu. Był to szósty dzień brania tabletek. Zażyłam ją z ok. 13 godzinnym opóźnieniem. Jak duże jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? Nadmienić jeszcze chciałam, że tabletek zazwyczaj nie brałam regularnie. Zawsze miałam wyskok 3-4 godzinny. Bardzo proszę o szybka odpowiedź, bo nie wiem czy nadal mam zażywać tabletki, aby w razie ewentualnej ciąży nie zaszkodzić dziecku.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zapomniana dawka powinna zostać przyjęta w ciągu 12 godzin. Opóźnienie tej czynności o godzinę teoretycznie uprawdopodabnia możliwość zajścia w ciążę, jednak ryzyko takie jest niewielkie.

Zalecam wykonanie testu ciążowego w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki, a w podobnych sytuacjach stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni.

Pozdrawiam