Pominięte 2 tabletki w 3. tygodniu

Witam, stosuję tabletki Y********* od 3 lat. Ostatnio zapomniałam wziąć tabletek 16(środa) i 17(czwartek) - w trzecim tygodniu. W środę odbyłam stosunek, w czwartek nie. Tabletki przyjęłam w piątek rano, i potem kontynuowałam przyjmowanie ich do końca opakowania. Nie robiąc 7 dniowej przerwy od razu zaczęłam brać tabletki z nowego opakowania. Jak duże jest ryzyko ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Postąpiła Pani właściwie. Ryzyko ciąży jest minimalne (podobne do występującego w przypadku całkowicie regularnego zażywania tabletek).