Pominięte dwie tabletki antykoncepcyjne

Witam. Przyjmuje tabletki Daylette i wczoraj w niedzielę, po przyjęciu ostatniej białej tabletki z blistra zorientowałam się że powinnam była przyjąć ją w piątek. Pominęłam zatem 2 tabletki, pod koniec blistra, 22 i 23. Jak powinnam teraz postępować? Zostały mi wyłącznie 4 tabletki placebo.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji nie należy wykonywać przerwy. Warto także dodatkowo się zabezpieczyć przez 7 dni..