Pominięte tabletki

Witam. Biorę od ponad roku tabletki antykoncepcyjne Y**********. Staram się je brać w miarę o tej samej godzinie, chyba że nie mam ich przy sobie. Lecz tym razem pominęłam 3 tabletki, ponieważ pani doktor nie było w pracy. Pierwszą tabletkę po 7-dniowej przerwie powinnam wziąć w piątek 23 kwietnia, lecz receptę mogłam odebrać dopiero we wtorek rano. Nie wiele myśląc, kiedy już ją miałam, wzięłam wszystkie pominięte tabletki i tę którą powinnam wziąć tego dnia. Moje pytanie jest takie, czy dobrze zrobiłam? Dodam, że pierwszego dnia, w którym powinnam wziąć tabletkę współżyłam. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Kiedy jak najszybciej powinnam zrobić test ciążowy? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. W przypadku nieobecności lekarza ginekologa proponuję udać się po receptę do lekarza rodzinnego. Po wyjaśnieniu sytuacji (jeśli nie będzie ona powtarzać się zbyt często, lekarz prawdopodobnie wypisałby receptę).
2. Przyjęcie 3 tabletek na raz w zasadzie niewiele zmienia – i tak działanie antykoncepcyjne jest zmniejszone. Powinna Pani przez pierwszy tydzień od rozpoczęcia stosowania tabletek zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywami.
3. W opisanym przez Panią przypadku ciążą jest jak najbardziej możliwa i prawdopodobna (zakładam, że nie stosowali Państwo prezerwatyw). Proszę wykonać test ciążowy (wiarygodny wynik uzyska Pani już w 10 dni od stosunku).