Pomoc bratu uzależnionemu od marihuany

Witam, Podejrzewam, że brat (22l.) jest uzależniony od marihuany. Sporadyczne zapalenie na imprezie (dziś regularne) rozpoczęło się minimum trzy lata temu. Brat mieszka z rodzicami, którzy nie radzą sobie z problemem. Nie wiem jak zacząć rozmowę z nim, aby nie zostać zbagatelizowaną wraz z jego problemem. Proszę o pomoc

Witam. Rodzice, ale i Pani możecie zgłosić się na terapię. Oczywiście również brat- on przede wszystkim. Zacząć moz ePani tak normalnie- powiedzieć co mysli o tym, a co on z tym zrobi to już nie ma Pani wpływu.
Magdalena Brabec