Pomoc chłopakowi cierpiącemu na depresję

Mój chłopak ma depresję. Jak mogę mu pomoc? Aktualnie Nie ma środków aby umawiac sie do psychologa. Wszystko przez niesprawiedliwą sytuację w domu. Jeszcze Nie mieszkamy razem. Widujemy sie dosyc rzadko przez szkołe. Dodam ze jest biedny przez co Nie ma przyjaciół. Ma tylko mnie tak naprawdę. Nie pali ani Nie pijePo prostu jest niesprawiedliwie traktowany przez domowników i wykorzystywany do ciezkiej pracy od 6 roku zycia. Ma starsza siostre ktora zas ubóstwiają jego rodzice.Jak mam mu pomóc?

Dzień dobry!

Z pewnością najlepszym, co może Pani dawać chłopakowi jest po prostu Pani obecność i szczere uczucia oraz wspólne budowanie dojrzałego, partnerskiego, ciepłego związku. Jednocześnie może Pani zachęcać chłopaka do skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej, w ramach NFZ, fundacji, organizacji itp.

Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Pani już pomaga swojemu Chłopakowi, obdarzając go swoim wsparciem i obecnością .

Pani Chłopak może skorzystać bezpłatnie z usług psychologa w ramach NFZ-tu (trzeba poczekać na termin).

O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu.

Życzę Wam wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl