Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pomoc dla niepełnosprawnego dziecka z autyzmem

Szukam pomocy.Czuję się bezsilny w walce o swoje niepełnosprawne dziecko.Mój syn Czarek ma 14,5 roku. Zdiagnozowano cechy autystyczne, zaburzenia kontaktu i upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym.Dziecko nie mówi, rozumie wiele. Ponieważ zachowania agresywne i autoagresywne nasiliły się, wykluczyło to możliwość uczęszczania do szkoły specjalnej. Podjęta została próba leczenia farmakologicznego.
MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Witam Pana
Jak najbardziej należy się Panu synowi nauczanie w szkole specjalnej lub specjalnym ośrodku dla osób autystycznych. Ten obowiązek obowiązuje do 18 roku życia. Uczenie się w w/w miejscach może być a nawet powinno być jak najbardziej łączone z farmakologią. Mógłby Pan spróbować skontaktować się z terapeutą behawioralnym. Zapraszam do kontaktu.
Anna Suligowska

Z wykształcenia psycholog i biolog. Absolwentka 5-letniego szkolenia z psychoterapii systemowej.
umów wizytę 0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
69 poziom zaufania

Witam
Wprowadzenie leczenia farmakologicznego to dobre posunięcie gdyż potrzeba wyciszyć chłopca. Można rozważyć tez chwilowe nauczanie indywidualne oraz zastanowić się nad pomocą w domu wolontariusza. Dobrze by Pani nawiązała kontakt z jaką fundacją gdzie zapewne jest szansa na wsparcie. Taką najbardziej znaną jest Synapsis.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety