Pomoc koleżance chorej na anoreksję

Moja koleżanka jest anorektyczką, nie wiem jak jej pomóc ciągle mówi że jest gruba a waży zaledwie 43 kg, ma wizyty u psychologa ale to nic nie pomaga, bo ona ciągle nic nie je, mówi że boi się przytyć bo twierdzi że będą się z niej śmiać , ale również boi się że przytyje do swojej wczesnej wagi, ciągle z nią rozmawiam ale nic do niej nie trafia, a ostatnio wyznała mi że czuje jak wolniej bije jej serce, jestem bezradna i boje się ze coś jej się stanie :( POMOCY !

Dzień dobry!

Koleżanka powinna znaleźć się w ośrodku, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń odżywiania i obejmuje dziewczyny stałą opieką psychologiczną, psychoterapeutyczną, medyczną, psychiatryczną.

Pozdrawiam!

Witaj, rozumiem, że czujesz się bezradna wobec tej sytuacji, a mimo to nie ustajesz w poszukiwaniu nowych opcji pomocy dla swojej przyjaciółki. Istnieją strony internetowe prowadzone przez byłe anorektyczki, warto skontaktować się z nimi. Koleżanka musiałaby chcieć szukać pomocy, wtedy szanse wyleczenia są większe. Konieczne byłoby, aby sama zgłosiła się do profesjonalnego ośrodka leczącego zaburzenia anoreksji. Jest to tez problem rodzinny, dobrze byłoby porozmawiać z psychoterapeutą rodzinnym. Ważne, że ona zaufała Tobie i zwierza Ci się, próbuj dalej docierać do niej, jednak pamiętaj o granicach własnych. Trzymam kciuki za Was obie.