Pomoc osobie chorej na depresję

Jak pomóc osobie z depresja? Jak reagować na zaczepki osoby chorej że "życie jest do kitu, ja mam depresje"

mozna zaproponowac jej terapie (tylko raz, nie "mędzić") i wtedy ja wspierac tj.być przy niej.jesli ona nie chce i nie podejmuje terapii, to nie słuchac jej narzekania (bo tym wzmacnia zły nastrój) i zająć się soba....odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,

Należy zaoferować pomoc w postaci umówienia ją na konsultacje psychologiczne, wyjaśnić, że jej pogląd na świat, może związany być z procesem chorobowym - podała Pani jednak zbyt mało informacji aby móc diagnozować, czy pesymistyczny pogląd faktycznie można uznać, że jeden z objawów depresji, czy jest chwilowym kryzysem. Jeśli osoba nie będzie chciała skorzystać z pomocy, za Pani namową, namową rodziny, a byłoby to wyłącznie pesymistyczne mówienie bez innych objawów depresyjnych, nie powinna Pani brać na siebie odpowiedzialności za "humory" innej osoby, a przebywanie w takim towarzystwie zdecydowanie negatywnie wpłynie i na Panią.

Dzień dobry, jeżeli ktoś skarży się na problemy depresyjne i trwają one od dłuższego czasu jedyne co można zrobić to zaproponować pomoc w umówieniu ze specjalistą czyli w tym przypadku psychologiem w celu pełnej diagnozy. Psycholog może zaproponować dalsze kroki postępowania. Jeżeli jednak dana osoba nie zdecyduje się na leczenie zachęcam do postawienia granicy aby i ochrony siebie przed negatywnym wpływem. Pozdrawiam.