Pomoc osobie z anoreksją bulimiczną

Mam koleżankę która choruje na anoreksje bulimiczna. Chodziła do psychologa a teraz doszło do tego ze od dwóch miesięcy nie wychodzi z domu. Widuje się tylko z mamą i tylko jej jest w stanie się pokazać. Jak można pomóc takiej osobie jeśli ona nie chce od nikogo pomocy. Doszło juz nawet do tego ze je bardzo dużymi ilosciami tabletki albo się tnie. Boje się o nią. Mama robi wszystko o co ja ona poprosi i moim zdaniem tym jej nie pomaga

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę zamówić wizytę psychologa lub lekarza psychiatry do domu. Lekarz oceni stan chorego i zleci dalsze postępowanie. Pozdrawiam

Witam.
Proszę jeszcze raz spróbować umówić koleżankę z psychologiem albo z psychiatrą. Najlepiej będzie zamówić wizytę do domu. Taka osoba może udzielić cennych wskazówek jak postępować dalej z koleżanką. Pozdrawiam.