Pomoc partnerowi uzależnionemu od marihuany

Mój chłopak najprawdopodobniej jest uzależniony od marihuany. Nie wiem co robić. On nie chce iść na żadne leczenie, mówiąc, że "nie da się zamknąć" w szpitalu i nie dociera do niego, że wcale nigdzie go nie muszą zamykać. Ostatnio nawet ze mną zerwał bo stwierdził, że powinnam znaleźć sobie kogoś lepszego i on i tak jest na przegranej pozycji. Nie wiem jak mu pomóc. Chciałabym się spotkać z jakimś specjalista.

Proszę znaleźć w swoim mieście poradnię dla osób współuzależnionych - terapeuta pomoże Pani poradzić sobie z emocjami, jakie Pani obecnie przeżywa, może również doradzi z jakiej oferty pomocowej może skorzystać Pani partner (jeżeli tylko wyrazi taką chęć). Osoba uzależniona bardzo często stosuje szereg mechanizmów obronnych, aby nie dopuścić do swojej świadomości faktu uzależnienia.