Pomoc po odstawieniu dopalaczy i marihuany

Nie wiem co robic, caly czas czuje sie jakbym byl pod wplywem "czegos" nawet jesli przez caly dzien nic nie biore. Marihuane zaczalem palic w wieku 15 lat.Teraz mam 18 lat - dodam ze palilem ja niemal codziennie. (ostatnio 3 miesiace palilem dopalacze) i uzytkowalem dopalacze w proszku. Czuje sie zupelnie inaczej niz przed paleniem, jest to ciezkie do okreslenia ale czuje sie jak pod wplywem jakichs narkotykow.Jestem madrym czlowiekiem i nie chce skonczyc jak cpun, przestalem palic dopy i ziolo.

Niestety środki psychoaktywne mają swoje skutki uboczne, dlatego są takie niebezpieczne, wbrew pozorom. Odstawienie tych środków pod kontrolą poradni leczenia uzależnień jest łatwiejsze niż jeżeli robi się to na własną rękę, jest też z kim porozmawiać o pojawiających się objawach związanych z odstawieniem i ich eliminowaniu. Zwykle tez po ustaniu objawów fizycznych bardziej dokuczliwe stają się objawy związane z nawykami, przyzwyczajeniem i tedy też pomoc może się bardzo przydać.
Jest Pan mądrym człowiekiem więc warto włożyć trochę wysiłku w to żeby zrozumieć co się dzieje i jak temu zapobiec w przyszłości.

Witam,
Organizm przyzwyczajony do zatruwania najczęściej bardzo źle reaguje na odstawienie trucizny. Może się Pan przez jakiś czas czuć ZNACZNIE gorzej niż kiedykolwiek. W związku z tym, że odstawienie narkotyków po wielu latach ich zażywania nie jest łatwe sugerują wizytę w ośrodku leczenia uzależnień i konsultację ze specjalistami w celu złagodzenia objawów odstawienia. Sam może Pan nie dać rady a byłoby bardzo szkoda wrócić do nałogu w sytuacji gdy podjął Pan już decyzję o uwolnieniu się od zgubnego w szerszej perspektywie przyzwyczajenia.
Trzymam za Pana kciuki i gratuluję decyzji!!
Edyta Kołodziej Szmid