Pomoc, porada, spóźniająca się miesiączka

Witam serdecznie.
Nurtuje mnie pewien problem. Ostatnią miesiączkę miałam 21.01., cykle miałam 28 dniowe, ale do tej pory miesiączka się nie pojawiła. Nie wiem co mam robić? Bolą mnie piersi, krzyż, brzuch dołem, jak na okres i ciągle nic. Teraz w pochwie pojawił się śluz, podobny do tego w dniach płodnych przejrzysty i ciągliwy. Nie mam żadnych objawów ciąży. Miałam stosunek przerywany, w pochwie mam wrażenie, że jest jej za ciasno. Robiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywny.

Nie wiem na ile taki test jest wiarygodny? Proszę o jak najszybszą pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Pojedyncze zaburzenia cyklu miesiączkowego zdarzają się nawet u całkiem zdrowych kobiet. Opisywane przez Panią objawy mogą świadczyć zarówno o zbliżającej się miesiączce, jak i o ciąży. W tym drugim przypadku, test powinien jednak dać już wynik pozytywny. Proponuję powtórzyć test po za 3 dni, z moczu porannego, jeśli miesiączka się nie pojawi. Jeśli będzie negatywny i miesiączka w końcu pojawi się, radzę obserwować się w trakcie kolejnych 2-3 miesięcy (pod względem długości cykli) i w razie utrzymywania się nieregularności udać się do lekarza celem diagnostyki ewentualnych zaburzeń hormonalnych (w pierwszej kolejności lekarz pomyśli zapewne o hiperprolaktynemii).
Pozdrawiam serdecznie!