Pomoc przy depresji maniakalnej

Witam. Mój partner choruje chyba już dłuższy czas na depresje maniakalnà lub chorobę dwubiegunową-od około 3 miesięcy przyjmuje bioxetin , depakine nie chce brać. Ostatnio chyba się mu pogorszyło - zamknął swoje miejsce pracy, jedyne co robi to wyjeżdża na motocykl w weekend a w tygodniu nie robi nic. Zarzucił wszystkie czynności wynikające z źycia i czyni mnóstwo posunięć destrukcyjnych- mieszkanie jest zadłużone, firma także. Jak należy leczyć go? Tracę siły i wiarę .Ania

Dzień dobry,

Podstawą w leczeniu CHAD'u są systematycznie przyjmowane leki, które zapobiegają/minimalizują epizody manii/depresji. Wskazany byłby również kontakt z psychologiem, który nauczy go rozpoznawać objawy zwiastujące i możliwe strategie postępowania. Można również rozpatrzyć leczenie w oddziale szpitalnym, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń afektywnych (np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie, Centrum Psychiatrii w Katowicach).

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza