Pomoc przy ustaleniu diety dla pracujących w nocy

Witam. Razem z mężem pracuję w Anglii, tylko na jedną zmianę (nockę). Moja waga to 85 kg przy wzroście 172 cm (22lata), a mojego męża 89 kg przy 170 cm (27lat). Nasz problem wygląda następująco. Pracujemy razem. Z pracy wracamy do domu (na nogach ok.15 km) około godziny 7.30/8.00 rano. Bierzemy kąpiel i do spania. Wstajemy ok.16.00/17.00, no i wtedy jest problem. Czy jeść śniadanie, czy np. zupę? Następnie jemy jakieś owoce i około 21.00 przed wyjściem do pracy również coś, aby mieć trochę energii. Idziemy do pracy na nogach i o 00.30 jest pierwsza przerwa, na której zwykle jemy drugie danie (np. ryż z kurczakiem). Kolejna przerwa o 3.00 rano, na której jemy np. jogurt i banana. Jak powinien wyglądać nasz jadłospis? Co zmienić? W pracy jesteśmy w ciągłym ruchu, chodzimy do pracy pieszo i z powrotem również. Oprócz tego próbujemy po wstaniu iść chociaż na spacer i zrobić brzuszki. Ja chciałabym schudnąć około 15/20 kg, a mąż około 10/15kg. Proszę o jakąkolwiek pomoc. Może co jeść i kiedy, albo jakie ćwiczenia wybrać. Bardzo proszę o pomoc. Dodam, iż chcielibyśmy schudnąć w 6 miesięcy.
ponad rok temu

Witam!

Na to pytanie udzieliłam odpowiedzi pod adresem: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-prosic-o-pomoc. W tym pytaniu zawarła Pani więcej szczegółów.

Artykuły dotyczące aktywności fizycznej znajdzie Pani na stronie: abccwiczenia.pl .

Tak naprawdę, może Pani dowolnie zamieniać posiłki. Jeśli jest Pani wygodniej zjeść danie obiadowe z rana (zmusza Panią do tego praca), proszę tak zrobić. Istotne jest zachowanie 3-4 godzinnych przerw między posiłkami i spożywanie 4-5 posiłków dziennie.

Zgodnie z Piramidą Zdrowego Żywienia każdego dnia powinina Pani (i Pani mąż) spożyć:

• 5 porcji produktów zbożowych (pieczywo, kasze, ryż, płatki zbożowe, muesli), przy czym 1 porcja to: 1 kromka chleba, 3 łyżki ryżu, kaszy, makaronu, 2 łyżki płatków;

• 4 porcje warzyw (w tym ziemniaków) - warzywa można spożywać praktycznie bez ograniczeń, przy czym 1 porcja to 100 g;

• 1 porcję owoców (zgodnie z Piramidą Żywienia powinny to być 3 porcje, jednak przy diecie odchudzającej polecałabym ograniczenie się do 1 porcji), przy czym 1 porcja to 100 g owoców (np. 1/2 jabłka, pomarańczy, gruszki, 5 śliwek węgierek lub 7 truskawek);

• mleko i przetwory mleczne - 2 porcje (mleko, kefir, maślanka, jogurt, ser) - dobrze wybierać produkty odtłuszczone, w wersji light, 1 porcja w tym wypadku oznacza: 1 szkl. mleka, kefiru, jogurtu, 100 g sera twarogowego lub 2 plasterki sera żółtego - należy jednak pamiętać, iż ser żółty jest bardzo kaloryczny;

• mięso, ryby lub nasiona roślin strączkowych - 1 porcja, która odpowiada: 150 g ryby lub mięsa z kurczaka/indyka bez skóry; część mięsa można zamienić na 40-50 g suchych nasion roślin strączkowych lub 2 sztuki jaj;

• tłuszcze - 3 porcje, przy czym 1 porcja to 1 łyżka oleju lub oliwy lub 1 łyżka miękkiej margaryny.

Pozdrawiam ciepło