Pomoc w interpretacji badania cytologicznego dla 39-latki

Witam serdecznie.Mam pytanie dot.wyniku badania cytologicznego.Jeżeli w wyniku cyt. wpisano gr.II ze zmianami odczytowymi i zapalnymi w prep.z pochwy i szyjki,a opis nabłonków metaplastycznych -bardzo liczne, dojrzałe i niedojrzałe,a ja dodatkowo od kilku miesięcy "cierpię" z powodu bardzo dziwnych piekących/kłujących bóli wewnątrz pochwy,to czy nie powinnam dostać od lekarza jakichś leków, żeby wyeliminować ten stan ?Jestem już zdruzgotana takim brakiem zainteresowania lekarza :(((

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik zaliczany do grupy II wskazuje na konieczność leczenia przeciwzapalnego lub leczenia estrogenami (dla kobiet ze zmianami wstecznymi), po którym konieczna jest kontrola.