Pomoc w interpretacji TK kręgosłupa lędźwiowego

Witam. Zrobiłem TK kr. lędźwiowego i nic z opisu nie rozumiem. Wyrównana fizjologiczna lordoza, Drobne gazy w tarczy L5/S1. Sklerotyzacja nierównych płytek granicznych trzonów L4, L5 jako wyraz zwyrodnienia. Większy osteofit wpukla się w obręb prawego otworu m-kręgowego na poziomie L5/S1. Nie zmieszczę wszystkiego.. jest tu mowa o szerokopodst. przepuklinie na 2 poziomach (3,5 mm i 5,5). Jedna jest centralno-dwuboczna, druga prawob., spłycenia zachyłków korzeniowych. Dzięki za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym w obrębie lędźwiowego oraz krzyżowego odcinka kręgosłupa. Tego typu zmiany mogą być przyczyną występujących dolegliwości bólowych. W celu pełnej interpretacji wyniku badania proszę udać się do specjalisty ortopedy. Lekarz na podstawie badania oraz wyników badań dodatkowych zleci odpowiednie leczenie.