Pomoc w interpretacji wyników morfologii

Moje wyniki morfologii: (HCT) 43 % (HGB) 14,4 g/dl (RBC) 4650000 /ul MCV 93,1 fl MCHC 33,3 g/dl MCH 31,0 pg RDW_P 12,4 % Płytki krwi 145000 /ul P-LCR 36,7 % MPV 11,4 fl Krwinki białe (WBC) 5860 /ul OB 2/4 Wzór krwinek białych - aparaturowo Segmenty 50,0 % Kwasochłonne 0,9 % Zasadochłonne 0,3 % Limfocyty 36,9 % Monocyty ↑ 11,9 % Czy ten wynik( monocyty o 0,9% podniesione wzg.normy podanej przez laboratorium) to powód do niepokoju?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Proszę pamiętać, że wszystkie badania obrazowe powinno się interpretować w oparciu o dane kliniczne. W opisie nie ma natomiast informacji z jakiego powodu zostało wykonane badanie, czy ma Pani/Pan jakiekolwiek objawy, itd. Trudno zatem określić, czy niewielki wzrost odsetka monocytów to powód do niepokoju. Proszę skonsultować wynik z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.