Pomoc w obliczeniu dni płodnych dla 28-latki

Witam.mam 28 lat mam 8 letniego syna, od 6 miesięcy staram się z mężem o drugie dziecko ale chyba coś jest nie tak coś nie wychodzi.Ostatnią miesiączkę miałam 26 stycznia.jak obliczyć dni płodne?pozdrawiam

Mikołaj Cyganok

Witam! Żeby obliczyć przybliżoną datę owulacji należy:
1. Obliczyć średnią długość cyklu miesiączkowego z ostatnich 5 cykli.
2. Do daty ostatniej miesiączki dodać ilość dni obliczonych z ptk. 1.
3. Następnie od uzyskanej w ten sposób daty - odjąć 14 dni. Uzyskany wynik będzie najbardziej prawdopodobnym dniem owulacji. Statystycznie najbardziej efektywne jest współżycie ok 24h przed spodziewaną owulacją.
5. Jeżeli cykle są 28-dniowe, to do daty ostatniej miesiączki wystarczy dodać 14 dni i uzyska się również przybliżoną datę owulacji.