Pomoc w rozpoznaniu choroby

Witam, mam 26 lat. W wieku 12 lat (1996r.) miałam mięsaka złośliwego ramienia lewego ( rozp. łac. dermatofibroma cutis brachii sin. leucopenia), miałam chemię i naświetlania. Jak na razie jest spokój (15 lat po). W 2003 r. zachorował mój tata na ostrą białaczkę szpikową, i niestety zmarł. W tym roku miałam urodzić dziecko, lecz przy porodzie okazało się, że dziecko zmarło, przez przedwczesne odklejenie się łożyska. Usunięto mi macicę i po jej badaniu stwierdzono, że miała komórki rakowe. Przy tym zdarzeniu miałam całkowite przetoczenie krwi (12 jednostek krwi, 6 jednostek osocza), bo miałam ciężką anemię syderopeniczną. Jestem już 8 miesięcy po, ale nadal źle się czuję. Bolą mnie bardzo plecy, to jest chodzący ból całego kręgosłupa, zawroty głowy, niskie ciśnienie, jest mi strasznie zimno, czuję się osłabiona, boli mnie też brzuch, ale nie mam depresji! Lekarze podają mi leki uspakajające, ale to nic nie daje, bo te plecy okropnie bolą. Czy powinnam zrobić jakieś badania pod kątek nowotworu? Proszę o radę, mam 4-letnią córeczkę i nie chcę już cierpieć, a jestem osobą, która potrafi znosić ból, ale nie jak długo.
26 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Bardzo przykro mi z powodu przeżyć, które Panią spotkały. Co do opisywanych objawów - nie lekceważyłabym ich. Z pewnością należałoby sprawdzić morfologię + rozmaz ręczny, CRP (wykluczenie stanu zapalnego) oraz czynność tarczycy (TSH), ponieważ dolegliwości mogą wskazywać na niedoczynność tarczycy.

Jeżeli chodzi o dolegliwości bólowe kręgosłupa, należałoby pokusić się o konsultację neurologiczną + ewentualnie badania obrazowe (RTG, rezonans).

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.