Pomocy - mam napady lęku i myśli samobójcze

Mam zaburzenia lękowe z napadami lęku i myśli samobójcze. Czy jest jeszcze dla mnie jakiś ratunek???

ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

myśli samobójcze są bardzo niepokojącym objawem, ich pojawienie się może mieć związek z długotrwałym lub nasilenym występowaniem objawów lękowych. Niekiedy w przebiegu zaburzeń lękowych pojawiają się również epizody depresyjne. Każdą z możliwych przyczyn wymienionych przez Panią/ Pana problemów zdrowotnych można jednak skutecznie leczyć. Tak w przypadku depresji, jak i zaburzeń lękowych, najskuteczniejszą formą terapii jest wzmocnienie skuteczności odpowiednio dobranych leków spotkaniami psychoterapeutycznymi.

Warunkiem wstępnym jest odpowiednia diagnoza. Jeśli została ona postawiona, to proponowałbym skontaktowac się z lekarzem prowadzącym. W przeciwnym przypadku pomocą służą specjaliści najbliższej poradni zdrowia psychicznego.

Niestety, nie opisał/a Pani/Pan swojej sytuacji szczegółowo, stąd trudno mi doradzić w sposób bardziej rozbudowany.

Pozdrawiam serdecznie.