Pomocy - pękła prezerwatywa

Witam,
kochałam się z chłopakiem po sylwestrze, niestety pękła prezerwatywa, ale zauważyliśmy to od razu i skończyliśmy. Ostatni okres miałam 23 grudnia. Nie było wytrysku, dopiero co zaczęliśmy, cały stosunek trwał może niecałe 10 min i gumka pękła i skończyliśmy. Prezerwatywa była ze środkiem plemnikobójczym. Okresu jeszcze nie mam, robiłam 2 testy bo chłopak mnie poprosił : pierwszy zrobiłam 20 stycznia - negatywny, drugi 23 - negatywny. Czy test po takim upływie czasu mógł się mylić?

Dodam, że mam dość nieregularne cykle, więc nie mogę dokładnie powiedzieć kiedy będę miała okres. Dodam jeszcze, że właśnie między 20-23 stycznia uprawialiśmy z chłopakiem petting, on po wyjęciu ręki z pochwy miał ją lekko zabrudzoną krwią. Czy ta krew to oznaka zbliżającego się okresu?

Dodam, że od jakiegoś czasu badam sobie szyjkę macicy, i z każdym dniem się ona trochę obniża i otwiera...Pomóżcie proszę. Dodam, że jak badam szyjkę macicy od tych kilku dni to również mam trochę krwi na palcach. Może szyjka nie otworzyła się jeszcze na tyle żeby ta krew mogła wylecieć?

Robiłam jeszcze 3 testy ciążowe przed 20 stycznia - negatywne...Dzisiaj minęło już prawie 4 tygodnie, wynik negatywny, został mi jeszcze jeden test, zrobię go juro rano (dzisiaj robiłam o godzinie 16). Od paru dni na szyjce macicy mam takie żółte upławy, trochę pomarańczowe, troszeczkę krwi, nie wiem co to oznacza. Zaczynam się martwić?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Sama sytuacja opisana przez Panią, stwarzała niewielkie ryzyko zajścia w ciąży. Taka ilość negatywnych testów ciążowych, zwłaszcza po tak długim czasie od możliwej daty koncepcji, wyklucza ciążę.

Jeżeli natomiast chodzi o to krwawienie. Przed samym okresem, rzeczywiście może się pojawić troszkę krwi, mimo braku widocznej miesiączki. Ale w przypadku Pani, rozumiem, że sytuacja ta powtórzyła się kilku krotnie mimo braku miesiączki zaraz po tym incydencie. W takim przypadku należy wykluczyć inne przyczyny takiego krwawienia kontaktowego, jak np. nadżerkę, infekcję, polip. Opisane upławy również mogą świadczyń o infekcji, czy też nadżerce. Dlatego proponuję wizytę u ginekologa, gdzie samo badanie może dużo wyjaśnić. Ewentualnie lekarz będzie mógł poszerzyć diagnostykę o badanie usg przezpochwowe.

Tutaj znajdzie Pani artykuł, co robić w razie pęknięcia prezerwatywy.

Serdecznie pozdrawiam!