Pomóżcie mi!Czy to może być ciąża?

Niedawno współżyłam z chłopakiem. Po 4 dniach zaczęłam krwawić. Od ostatniego okresu minęły ok. 22 dni. Mam nieregularny. Zrobiliśmy to bez zabezpieczeń. Niby, że wszystko pod kontrolą, że wyjął wcześniej. Mam wszystkie objawy okresu zdenerwowana itp. I to nie jest plamienie, czuje się jak bym miała ten okres.
A jednak się trochę boję jakoś kumpele mi nagadały, że mogę krwawić i być w ciąży. A jak oddaje mocz to widać te strzępki błony chyba z krwią. Tak to wygląda. Czy to się zbiegło w czasie? Czy tak jest po stosunku? Mam 16 lat. U nas nie za bardzo nigdzie do ginekologa...

Lek. Aneta Zwierzchowska

Niedawno współżyłam z chłopakiem. Po 4 dniach zaczęłam krwawić. Od ostatniego okresu minęły ok. 22 dni. Mam nieregularny. Zrobiliśmy to bez zabezpieczeń. Niby, że wszystko pod kontrolą, że wyjął wcześniej. Mam wszystkie objawy okresu zdenerwowana itp. I to nie jest plamienie, czuje się jak bym miała ten okres.
A jednak się trochę boję jakoś kumpele mi nagadały, że mogę krwawić i być w ciąży. A jak oddaje mocz to widać te strzępki błony chyba z krwią. Tak to wygląda. Czy to się zbiegło w czasie? Czy tak jest po stosunku? Mam 16 lat. U nas nie za bardzo nigdzie do ginekologa...

Witam!
Prawdopodobnie po prostu miesiączka pojawiła się nieco wcześniej niż zwykle. Z moczem wydostawać się mogą z dróg rodnych skrzepy krwi (zjawisko dość powszechne i ściśle związane z krwawieniem miesięcznym). W pierwszym trymestrze ciąży rzeczywiście mogą pojawiać się skąpe krwawienia w terminach, w których pojawiałaby się miesiączka. Nie są one jednak obfite. Stosunek przerywany nie jest jednak metodą antykoncepcyjną o dużej skuteczności. Ciąża może się więc jeszcze zdarzyć, jeśli nadal będziecie go praktykować.
Pozdrawiam!