Pomylenie dni tabletek - czy należy dodatkowo się zabezpieczać?

Witam. Biorę tabletki. Jest to moje pierwsze opakowanie i pierwszą tabletkę zażyłam tak jak powinnam, czyli pierwszego dnia cyklu (czwartek). Lecz niechcący pomyliłam tabletki i zamiast wziąć tabletkę sobotnią to wzięłam tabletkę środową. Tabletki brałam dalej codziennie o tej samej godzinie, nic nie przerywałam. Czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Tabletki, które Pani przyjmuje należą do jednofazowych, dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych. Wszystkie tabletki mają ten sam skład. Dlatego w przypadku takiej pomyłki nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczenia.

Pozdrawiam