Pomylenie tabletek antykoncepcyjnych w cyklu stosowania

Zauważyłam, że zapomniałam wziąć wczoraj tabletkę antykoncepcyjną, więc dzisiaj przyjęłam dwie według zaleceń na ulotce. Po chwili jednak zauważyłam, że ilość tabletek się nie zgadza i prawdopodobnie wczoraj przyjęłam tabletkę z pierwszego tygodnia a nie z trzeciego, dzisiaj wzięłam dwie. Co powinnam teraz zrobić?

Niestety, nie podaje Pani jakie tabletki przyjmuje. Jeśli jest w opakowaniu 21 sztuk i są one jednofazowe, dwuskładnikowe, to nie ma znaczenia, czy przyjęła Pani tabletkę z pierwszego czy z trzeciego tygodnia; należy przyjmować do końca i zrobić 7 dni przerwy na krwawienie z odstawienia (proszę zauważyć, że ze względu na pomyłkę zmieni się dzień przyjmowania pierwszej tabletki). w innym wypadku należy skonsultować się z ginekologiem. Niezależnie proponuję przez kolejne 7 dni stosować dodatkową metodę, np. prezerwatywę.