Pomyliłam plamienie z krwawieniem. Co mam teraz zrobić?

Witam! Jednak test pokazał dziś, że nie jestem w ciąży (tabletka ,,po" zadziałała, 4 dni po jej zażyciu miałam krwawienie przypominające okres i małe plamienia zaraz po jego zakończeniu, potem już nic) I teraz 26 dni (20XI) po pierwszym dniu miesiączki dostałam dosłownie 2 razy, raz w ciągu dnia, drugi raz w nocy ciemnego, brązowego plamienia. Nawet nie była to różowa krew. Miałam objawy przedmiesiączkowe, jak pobolewanie dołu brzucha, lekkie napięcie piersi i chyba większa waga. I teraz nie wiem, czy był to tak bardzo skąpy okres wynikający z zażycia tabletki awaryjnej, czy tylko jakieś plamienie. Zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne od dnia tego plamienia. I teraz nie wiem, czy jestem już zabezpieczona, czy nie? Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Dziękuję, Julianna
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Skoro rozpoczęłaś przyjmowanie tabletek nie warto ich przerywać.
Charakter miesiączki mógł się zmienić wskutek przyjęcia tabletki "72h po". Zawiera ona bowiem dużą dawkę hormonów, która może rozregulować gospodarkę hormonalną. Powinnaś spokojnie poczekać do przyszłego krwawienia i poobserwować charakter krwawienia. Jeżeli nadal będzie wyglądał inaczej niż do tej pory, proponowałabym skontaktować się z ginekologiem.

Pozdrawiam