Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 5 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pomyłka w braniu tabletek. Skończyć opakowanie? Zabezpieczać się dodatkowo?

W piątek przyjęłam pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania. W sobotę prawdopodobnie przyjęłam 2 tabletki przez pomyłkę, jednak nie jestem do końca pewna. Zorientowałam się dopiero w niedzielę, nie wiedziałam co robić, więc nie przyjęłam tabletki w ten dzień. Możliwe, że wzięłam tabletkę w niedzielę, ale po prostu nie pamiętam. Kolejną przyjęłam w poniedziałek, tak żeby dni się zgadzały. Nie jestem pewna, czy wzięłam 2 tabletki w jeden dzień czy też przyjęłam je prawidłowo. Zakładam więc to gorsze, pytanie co robić dalej? Przyjmować do końca opakowania tabletki? Stosować dodatkowe zabezpieczenia przez 7 dni?

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam.

Proponuję przyjmować tabletki do końca opakowania stosując dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni. W sytuacji odbycia stosunku w okresie przerwy wskazane byłoby ponadto przyjęcie tabletki "po stosunku".

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy