Pomyłka w diagnozie wieku ciąży na USG

Czy jest mozliwe zeby usg pomyliło się o 4 tygodnie przy wyznaczaniu wieku ciązy?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Istnieje możliwość rozbieżności pomiędzy wiekiem ciążowym wyliczonym na podstawie ostatniej miesiączki a wiekiem ciążowym wyliczonym na podstawie usg. Najbardziej miarodajne jest usg wykonane w pierwszym trymestrze ciąży. Późniejsze badania usg pozwalają nam określić tydzień ciąży ze znacznie mniejszą dokładnością. Pozdrawiam