Cyclo-Progynova a pomyłka w kolejności stosowania

Witam. Od jakiegoś czasu zaczęłam stosować leki Cyclo-Progynova i mam pytanie dotyczące dawkowania wspomnianego leku. Przez pomyłkę zamiast połknąć ostatnią tabletkę białą Cyclo-Progynova wzięłam tę koloru jasnobrązowego. Chciałabym się dowiedzieć, jaki wpływ ma ta pomyłka na działanie leku Cyclo-Progynova, czy osłabi jego działanie? Nie wiem, też jak powinno teraz wyglądać dawkowanie Cyclo-Progynova. Czy powinnam teraz już do końca brać te jasnobrązowe tabletki, czy jeszcze wziąć tę ostatnią białą. Może, żeby uzupełnić dawkę powinnam wziąć obie tabletki Cyclo-Progynova na raz? Bardzo proszę o pomoc, bo zgubiłam ulotkę Cyclo-Progynova i nie wiem jakie rozwiązanie będzie w tej sytuacji najlepsze. Proszę też o informację na przyszłość, jak postępować w przypadku kiedy zajdzie taka pomyłka. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawidłowo przyjmuje się 1 białą tabletkę na dobę przez pierwszych 11 dni, a następnie 1 jasnobrązową tabletkę na dobę przez kolejnych 10 dni. Po 21-dniowym cyklu przyjmowania tabletek należy zrobić 7-dniową przerwę. W razie pominięcia tabletki, należy ją zażyć tak szybko, jak to możliwe. Jeżeli upłynęło więcej niż 24
godziny, nie ma potrzeby przyjmowania dodatkowej tabletki. W przypadku, kiedy pominięto przyjęcie kilku tabletek może wystąpić krwawienie.