Pomyłka w naklejeniu plastra antykoncepcyjnego a skuteczność tej metody

Witam, stosuję plastry Evra. Moim dniem zmiany plastra jest poniedziałe, niestety w 3 tygodniu stosowania plastra w niedzielę odkleił się plaster, więc nie naklejałam już plastra tylko zrobiłam już przerwę. Niestety zapomniałam o tym i po przerwie nakleiłam pierwszy plaster w poniedziałek. Czy antykoncepcja została zachowana?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni. Ochrona przed ciążą może być zmniejszona.