Pomyłka w przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, biorę tabletki Yaz. Przez przypadek zamiast wziąć tę z numerem 1 wzięłam tę z nr 4, czy to ma znaczenie? Jeśli tak, co mam robić? Ponieważ w ulotce jest napisane, żeby uważać na tabletki, ponieważ każda ma inny skład. Chciałabym jeszcze dodać, że zaczęłam blister zaraz po poprzednim nie robiąc przerwy w tabletkach.

Witam!

Antykoncepcja Yaz składa się z 24 tabletek czynnych zawierających taką samą dawkę hormonów oraz 4 tabletek placebo nie zawierających hormonów. Zamiana 4. tabletki z 1. tabletką nie powinna mieć tutaj znaczenia, gdyż te tabletki zawierają identyczny skład. 28 tabletek w opakowaniu powoduje konieczność ciągłego stosowania tabletek bez przerwy, w celu zachowania pełnej ochrony antykoncepcyjnej. Ostatnie 4 tabletki w opakowaniu nie zawierają hormonów, a więc są odpowiednikiem przerwy.

Pozdrawiam serdecznie!