Pomyłka w przyjmowaniu tabletek Yaz a dodatkowe zabezpieczenie

Witam. Chciałabym się dowiedzieć co zrobić w takiej sytuacji: biorę tabletki Yaz zawsze o godzinie 23, we wtorek zapomniałam jej przyjąć i przyjęłam ok. 16h później. Środowej tabletki nie przyjęłam i dopiero teraz (czwartek) wzięłam dwie naraz. Były to tabletki we wtorek-17, a w środę 18. Co w tej sytuacji zrobić, jak dalej przyjmować tabletki? Przez ile czasu stosować dodatkowe zabezpieczenia? Dodam, że przez ostatni miesiąc nie wpółżyłam, więc ciąża nie wchodzi w grę, dlatego właśnie piszę tut

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji co najmniej 7-10 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie.