Pomyłka w zastosowaniu krążka NuvaRing

Witam, stosuje nuvaring od pol roku. Przy tym krążku pomyliłam tygodnie, powinnam była wyjąc go we wtorek w południe, a zrobiłam to dopiero teraz (piatek 21). Przeczytałam, ze wykazuje on działanie tylko przez 21 dni. Czy powinnam wiec zrobic przerwę tak jak do tej pory i spodziewać sie jutro okresu, a potem włożyć nowy tak jak zazwyczaj ? Czy lepiej od razu włożyć nowy omijając miesiączke ? Serdecznie prosze o pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Kolejny krążek powinna Pani zaaplikować zgodnie z harmonogramem, czyli we wtorek w południe. Przy zastosowaniu tej procedury ochrona przed ciążą zostanie zachowana.