Pomyłka w zażywaniu antykoncepcji hormonalnej

Witam, czwarty miesiąc biorę tabletki antykoncepcyjne. Jednego dnia przez pomyłkę wzięłam 2 tabletki, potem jeszcze jedna zgubiła mi się. W opakowaniu więc zamiast 21 tabletek będzie 19. Co powinnam zrobić? Dokupić nowe, zapasowe opakowanie i dobrać 2 tabletki? Czy w gdy wezmę 19 tabletkę to rozpocząć 7 dniową przerwę? Czy jestem wtedy zabezpieczona, czy powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenia?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani zarówno zastosować brakujące 2 tabletki z dodatkowego opakowania jak i skończyć opakowanie wcześniej i rozpocząć siedmiodniową przerwę. W obydwu przypadkach ochrona przed ciążą zostanie zachowana.

Pozwolę nie zgodzić się z kolegą . Jest pełne zabezpieczenie.
Zażyć 19 tabletek zrobić przerwę( 6 albo 7 dni) - ja moim pacjentkom radze robić 6 dniową przerwę. Np-w środę ostatnia tabletka i w następną środę pierwsza tabletka nowego opakowania
Po przerwie rozpocząć nowe opakowanie i nie ma problemu