Pomyłka w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych a zachowanie ich skuteczności

Witam, mam problem. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od 2,5 roku. Przez nieuwagę w pierwszym tygodniu zażyłam 2 tabletki - o 10 i o 3 po północy, czyli 10 godzin wcześniej. Pomyłki dokonałam poprzez myślenie, że zapommiałam zażyć tej wcześniejszej. Co teraz mam zrobić? 3 dnia zażyć 4 tabletkę, czy zmienić czas przyjmowani tabletek, czy zrobić przerwę do następnego dnia, czyli do 5 do stałej godziny przyjmowania? I co z zabezpieczeniem, konieczne jest dodatkowe? Proszę o szybką odpowiedź.

Witam! W opisanej sytuacji proponuję dokończyć opakowanie poprzez przyjmowanie tabletek o stałej porze, 3. dnia należy zażyć 4. tabletkę z blistra. Opakowanie zostanie zakończone 1 dzień wcześniej, po czym nastąpi 7-dniowa przerwa, po której należy rozpocząć nowe opakowanie. Zmianie ulegnie dzień przyjęcia pierwszej tabletki (1 dzień wcześniej), a ochrona antykoncepcyjna nie zostanie zmniejszona, nie ma konieczności stosowania dodatkowej antykoncepcji. Pozdrawiam serdecznie!