Pomyłkowe przyjęcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych

Tabletki antykoncepcyjne biorę prawie od 2 lat. Ostatnio w pierwszym tygodniu nowego blistra zdarzyło mi się pominąć jedną tabletkę. Zorientowałam się dopiero na drugi dzień i przyjęłam dwie tabletki na raz. Kolejne brałam już regularnie. W 15 dniu przyjmowania tabletek przez pomyłkę przyjęłam dwie tabletki na raz. Teraz z powrotem biorę jedną o dotychczasowej porze. Czy antykoncepcja jest dalej zachowana?

Piotr Pilarski

Zabezpieczenie może nie być zachowane. Sugeruje dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę do końca cyklu.

Pozdrawiam.