Pomysł na drugie śniadanie i podwieczorek podczas diety

Witam serdecznie, właśnie zaczynam diete ( nie jakas specjalna, poprostu zdrowsze odzywianie, ograniczam tluszcze, weglowodany itp.) ale zupelnie nie mam pomyslow na II sniadania i podwieczorki. Robie sobie plan na caly tydzien, bo wydaje mi sie ze dla mnie bedzie latwiej z takim planem, mam juz pierwsze dwa dni ale nie mam pojecia co dalej, glowne posilki wymysle, ale problem z podwieczorkiem i drugim sniadaniem.
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Jako drugie śniadanie proponuję takie dania jak na przykład:
Sałatka z makaronu ryżowego, szynki, ogórka i koperku
Pieczywo pełnoziarniste z sałatą, papryką, ogórkiem
Pieczywo pełnoziarniste z serkiem wiejskim, ogórkiem i pietruszką
Omlet z pieczarkami
Łódeczki z cykorii nadziewane twarożkiem + kanapki
W roli podwieczorku dobrze sprawdza się:
Jogurt z owocami i orzechami lub migdałami
Mus jabłkowy lub bananowy z płatkami owsianymi lub otrębami
Koktajl na bazie jogurtu naturalnego z mrożonymi truskawkami i bananem
Sałatka owocowa +maślanka