Ponaciągane ścięgna po wypadku samochodowym

Witam tydzień temu miałam wypadek samochodowy byłam u lekarza miałam zrobione zdjęcie RTG barku lewego i szyi wyszło ok po za tym że lekarz powiedział ze ścięgna po naciągane i mam chodzić w kołnierzu.Szyja i bark lekko boli ale ból głowy jest nie do zniesienia leże w łóżku bo każdy ruch sprawia mi ból nawet kichnięcie czy też kaszel muszę powstrzymywać zdarza mi się też przy gwałtownym wstaniu zawroty głowy za dwa dni idę do ortopedy i nie wiem co dalej mam robić.Proszę o pomoc z góry dziękuje

Witam.

Koniecznie (ale dopiero po okresie 4 tyg. od wypadku) proszę się udać do terapeuty manualnego lub fizjoterapeuty. Bóle i zawroty głowy mają związek z nadwyrężeniem kręgosłupa szyjnego i powinny ustąpić po kilku terapiach. Samo - bez pomocy z zewnątrz - będzie się poprawiać dłużej.

Pozdrawiam