Ponad 12-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam, biorę 2 opakowanie pod rząd (dzisiaj będę brała 6 tabletkę, 1 tydzień 2 opakowania). Wczoraj o godzinie 20 miałam wziąć 5 tabletkę, o której zapomniałam i przyjęłam ją dzisiaj rano przed 9 (minęło coś około 12 i pół godziny). Czy jest jakieś prawdopodobieństwo, że ta tabletka nie będzie działać? Na opakowaniu jasno jest napisane, że mniej niż 12h nie robi różnicy, ale czy troszkę ponad 12? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane opóźnienie jak najbardziej mogło zmniejszyć skuteczność tabletek. Przez kolejne 7 dni powinna Pani zatem stosować dodatkowe zabezpieczenie.

Wielce Szanowna Pani ! Najbezpieczniej będzie kontynuować opakowanie , przyjmując kolejne tabletki codziennie i stosować dodatkowe zabezpieczenie , gdyż może Pani być mamą. Kolejne opakowanie tabletek będzie pewne. Z wyrazami szacunku Marek Bulsa