Pończochy przeciwżylakowe

Mam 28 lat, od 19 roku życia choruję na syndrom Raynauda, od kilku lat wystąpił problem z żylakami. 2 miesiące temu przeszłam operację usynięcia niewydolnej żyły kończyny dolnej. Po zabiegu nosiłam pończochę uciskową. Obecnie jestem w ciąży (7 tydzień), a nogi wciąż mi dokuczają. Kilka dni temu pękło mi naczynko na nodze, tuż przy bliźnie po cięciu (czułam przy tym silny ból). Zastanawiam się, czy noszenie pończoch II stopnia ucisku mogłoby pomóc. Czy noszenie takich pończoch nie wpłynie negatywnie na moje dolegliwości niedokrwienne spowodowane syndromem (nie chorobą) Raynauda (stale mam zimne i lekko sinawe stopy, szybko bieleją ręce na chłodzie).

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam!

Ciąża to stan predysponujący do wystąpienia, nawrotu bądź nasilenia dolegliwości zwiazanych z przewlekłą niewydolnością żylną, której etapem jest choroba żylakowa. Leczenie uciskowe jest jedyną metodą o udowodnionym wpływie hamującym postęp choroby. Pamiętać jednak trzeba, że musi ono zostać dobrane indywidualnie przez wykwalifikowany personel medyczny.

Doradzam więc wizytę u lekarza, który wykonywał zabieg i konsultację w swojej sprawie, informując o wszelkich innych problemach zdrowotnych.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty