Poniżanie przez chłopaka

witam, moj chłopak ciągle mowi mi jaka ładna dziewczynę widziałem, ocenia je porównuje ze mną i zawsze to ja jestem tą ,,gorszą'' poniża mnie w ten sposób. mówiłam mu to wiele razy. ale nic do niego nie dociera. Bardzo mnie to boli. Nie rozumem jego podejścia. szczera rozmowa już była. nie wiem co mam zrobić już nie daje rady tego słuchać. jesteśmy razem prawie 2 lata. Nie wiem czy powinnam go zostawić... Czy to może sugerować zdradę? dodam że według innych facetów jestem atrakcyjna.

Dzień dobry!

Ciągłe porównywanie do innych kobiet, podkreślanie ich zalet i pielęgnowanie wad i kompleksów partnerki - nie musi świadczyć o zdradzie, ale z pewnością świadczy o braku wyczucia i szacunku, niedojrzałości do relacji.

Pozdrawiam!

Cóż, takie zachowanie Pani chłopaka, może mieć naprawdę różne przyczyny. Jedną z nich może być podnoszenie własnej wartości. To znaczy w ten sposób sygnalizuje, że "ma Pani szczęście, że on jest z Panią". W takiej grze, można zastosować taktykę "odwetową" i powiedzieć, że widziała Pani ładnego chłopaka.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam. Rozumiem, że czuje się Pani fatalnie w towarzystwie swojego chłopaka. Dla mnie ten fakt jest najważniejszym punktem odniesienia, ponieważ jest to sytuacja niosąca przykre emocje. Podejmowała już Pani kroki poradzenia sobie z tą sytuacją, rozmowa z chłopakiem, i nie przyniosło to spodziewanego efektu. Myślę, że warto z nim ponownie porozmawiać. Przygotować się do tej rozmowy, podać argumenty i skutki, które Pani zastosuje, jeżeli nie potraktuje on poważnie Pani słów. Rozmowa powinna odbyć się po jej zapowiedzeniu, a nie przy okazji. Z trwania w cierpieniu może wyniknąć stan depresyjny, ponieważ wyglądać to może na zgadzanie się na bycie poniżaną. Aby sprawdzić, czy chłopak wie co czyni poprzez "swoje mówienie", może mu Pani od razu przy porównywaniu, zadać Pytanie: czy wie, że w ten sposób poniża Panią, bądź stwierdzić co Pani w tym momencie czuje, np: czuję się poniżona, gdy negatywnie porównujesz mnie z innymi kobietami. Powodzenia