Ponowna miesiączka po 15 dniach a początki menopauzy

Witam , mam 42 lata i pierwszy raz zdarzylo mi sie , ze po 15 dniach od poprzedniej @ wystapila kolejna. Czy to moze byc poczatek menopauzy? Od nastepnego dnia po poprzedniej @ intensywnie cwiczylam miesnie brzucha. Dzien przed druga @ mial miejsce jeszcze sex. Zawsze od pierwszego dnia @ bolal mnie brzuch tymrazem obeszlo sie bez tabletek przec , bol byl niewielki . W tej chwili mam 4 dzien i krwawienie sie zatrzymalo . Czy tak duzy wysilek fizyczny mogl przyspieszyc @az o okolo 2 tygodnie ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dodatkowe krwawienie mogło być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi lub nieprawidłowościami w obrębie narządów układu rozrodczego. Jeśli sytuacja powtórzy się w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u lekarza.