Ponowne leczenie kanałowe bez użycia mikroskopu i endometru

Witam, czy można wykonać ponowne leczenie kanałowe, bez użycia mikroskopu, endometru itd. równie dobrze jak bez , czy nie ? Czy lepiej zrezygnować z lekarza który nie stosuje takiego sprzętu ? Zależy mi żeby nie stracić tego zęba, w końcu to drugie leczenie kanałowe. Pozdrawiam.

Bez endometru nie jest możliwe dokładne określenie długości kanału. No chyba ze lekarz nie znieczula zęba i mierzy długość tzw metodą Ała.(Ze pacjent mowi Ała jak przechodź poza wierzcholek) zależy który to ząb. Czasami sa dodatkowe kanały które mozna znaleźć tylko przy pomocy mikroskopu. Wiec jeżeli to juz drugie leczenie poszukałabym fachowca.