Ponowne leczenie kanałowe zęba

Dlaczego „poprawkowe”, ponowne leczenie kanałowe zęba (niedokładnie wyleczonego przed 5 laty) z objawem bezbolesnego „przewlekłego stanu zapalnego” jest dłuższe, trudniejsze i bardziej kłopotliwe niż np. leczenie stanu ropnego korzenia zęba lub zgorzeli zębowej?

Przez analogie łatwiej wyburzyć i wybudować na nowo stary i zniszczony dom niż go gruntownie wyremontować

Ponowne leczenie jest na wstępie już trudniejsze, bo trzeba dokładnie usunąć poprzednie wypełnienie.Dopiero od tego momentu zaczyna się leczenie endodontyczne takie jak w przypadku np. zgorzeli. Pozdrawiam