Ponowne leczenie toksoplazmozy

Dzień dobry, w pierwszej ciąży 3 lata temu leczyłam toksoplazmoze, mimo że awidność wyszła wtedy wysoka (niestety nie pamiętam jaki był procent) rovamycine brałam do końca ciąży, teraz jestem w drugiej ciąży i igm i igg wyszły dodatnie bardzo wysokie, awidność graniczna (kryterium 50-60 graniczna >60 wysoka, mój wynik to 59.031) ginekolog przepisał rovamycine chociaż sam nie wie jak "ugryźć" ten wynik no i skierowanie do poradni chorób zakaźnych, czy jest możliwe że znowu mam toksoplazmoze ze świeżym zakażeniem? Czy potrzebne jest teraz leczenie?

Stosunkowo często zdarza się, że przeciwciała IgM anty-Toxo wychodzą fałszywie dodatnio, dlatego dodatni wynik anty-Toxo IgM wymaga potwierdzenia w laboratorium referencyjnym. W Pani przypadku, gdy świeże zarażenie jest niemożliwe, potwierdzenie testu nie przyniesie żadnych istotnych klinicznie informacji.