Ponowny okres po porodzie?

Witam,
mam na imię Natalia i mam 22 lata. Urodziłam synka w listopadzie 26 karmiłam przez 3 tygodnie. Krwawienie poporodowe skończyło mi się 26 grudnia, okres dostałam 14 stycznia i trwał przez równy tydzień. Jest dzisiaj 26 stycznia i znowu dostałam okres.
Czy to normalne czy jest ze mną coś nie tak?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Przez pierwsze miesiące po porodzie (różnie długo), nieregularne miesiączki i krwawienia śródcykliczne są normą. Proszę się więc nie martwić, że miesiączka nie pojawia się w równych odstępach. Jeżeli jednak będzie Pani krwawić często i obficie, to może dojść do niedokrwistości (anemii). Jeśli więc w Pani odczuciu krwawienie będzie silne i/lub długotrwałe, proszę udać się do lekarza, aby zlecił podstawowe badania i ewentualnie zadecydował o suplementacji żelaza. Warto też pamiętać o zróżnicowanej, bogatej w żelazo diecie!
Pozdrawiam serdecznie.