Popękane i suche pięty

dzień dobry ma problem z popękanymi i suchymi piętami od miesiąca pracuje na kuchni gdzie 9 godzin spędzam cały czas stojąc ostatnio zauważyłam też ze zaczynają mi się tam robić mini rany. do tego od wody mam popękaną skórę na rękach bardzo prosze o pomoc

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
jeśli zmiany nie są zbyt głębokie, proszę złuszczać skórę tarką do stóp oraz wzmacniająco moczyć stopy w kąpielach z siemienia lnianego.
Proszę pamiętać o właściwej diecie, suplementacji wit.A czy stosowaniu wit.A na skórę.
Zalecam stosowanie mocno nawilżająco-natłuszczających preparatów na bazie mocznika, gliceryny, które przyniosą skórze ukojenie, przywrócą właściwy poziom nawilżenia i przyspieszą gojenie (np Xerial marki SVR czy Critical Repair Cream marki BCL). Jeśli problem będzie nawracał, proszę udać się na konsultację do podologa, który przede wszystkim skupi się na znalezieniu przyczyny dolegliwości.